Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neobnovení souhlasu s umístěním sídla firmy

Zdravím,

mám dotaz týkající se virtuálního sídla, popřípadě všeobecně sídla společnosti.

Máme založenou s. r. o., která delší dobu není nijak aktivní. Společnost má virtualní sídlo sídlo v centru Prahy. Obnovování stojí poměrně nemalé peníze. Již 2 roky to platíme v podstatě zbytečně, jelikož se nám nechce obíhat změna sídla jinam.

Můj dotaz se týká situace, kdybychom virtuální sídlo přestali platit a tím pádem bychom ztratili souhlas s umístěním společnosti na adrese, ale firmu bychom tam v rejstříku nechali napsanou. Jak říkám, není nijak aktivní, nemá žádné závazky vůči komukoliv, jen na adresu sídla chodí jednou za měsíc výpis z účtu. Hrozí v tomto případě nějaký postih?

Kde není žalobce, není soudce. Jak by se živnostenský úřad dozvěděl, že jste přestal platit? Jedině že ten, komu platíte, oznámil živnostáku, že Vám zrušil sídlo firmy. Pak živnostenský úřad zahájí s Vámi řízení, abyste uvedl sídlo firmy. Alespoň tak je to v Pardubicích, kde jsem to řešil s finančákem.