Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej na bazaru

Dobry den, chci se zeptat kdyz jsem prodaval monitor na bazaru. Uvedene informace k monitoru a oznaceni podle ktereho si kupujici muze vyhledat presne informace o vyrobku. Az na preklep ve velikost monitoru o 3palce. Kupujici si podle oznaceni mohl monitor vyhledat a vse overit. A mohl se tazat i mne prodejce, monitor mu dosel a ted chce vrazit penize. Vim ze u tohoto typu nakupu neni lhuta 14dnu na vraceni zbozi a prodany vyrobek neni poskozeny.
Chci se zeptat jestli jsem povinen, vratit mu penize a on mi zaslat monitor. Kdyz podstatna informace byla pravdiva to typove oznaceni. Cena monitoru4000kc.
Nechci nikoho okradat, ale zajima mne jak se resi tato problematika. Kupujici se chova vulgarne i po omluve a vysvetleni a kdyby se lepe podival mohl si vse overit.
Kdyby semnou slusne jednal neni problem.A nema ani vyfoceny inzerat. Musim mu tedy vratit penize, nebo to muzu nechat byt ? Jake jsou moznosti reseni.

Tak předně je třeba říci, že nejdřív jste na hlavu nasral vy jemu. U monitoru je nejdůležitější parametr jeho velikost. Pokud jste ho napsal blbě, uvedl jste kupujícího v omyl.
Soudní spor by jednoznačně vyhrál, jediné co vám hraje do "karet" je to, že soudy v naší zemi se táhnou měsíce/roky, takže vymahatelnost práva je tu mizerná.

Nejvíc mě vždy dostávají ty argumenty podvodníků. Kdyby jednal slušně, kdyby mi napsal jindy, kdybych měl zrovna ty peníze na vrácení, kdyby, kdyby, kdyby... Tak předně. Kdyby tys napsal správnou velikost monitoru (nejdůležitější parametr), tak bys nevypadal jako podvodník a všivák. A není vadou kupujícího, že ti toto napíše.