Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lednice na mechanické dílně

Dobrý den,
prosím o radu z oblasti pracovního práva.
Pracuji jako automechanik a rádi bychom
na pracovišti měli ledničku. Zaměstnavatel
nám ovšem tvrdí, že lednice nemůže být na dílně.
Pouze v nějaké určené místnosti. Tato místnost
však u nás na dílně není.
Děkuji za informaci.
Martin

pokial sa na pracovisku nachádzajú aj rôzne chemikálie-pohonné hmoty,mazadlá,leštidlá etc.. podla platných HSE predpisov a KBU tam nemôžu byť súčasne skladované aj potraviny,v autodielni sú obvykle takéto chemikálie skladované,alebo sa používajú priamo pri výkone práce,takže zamestnávatel vám môže a v mnohých prípadoch musí zakázať priamo na pracovisku jesť a skladovať jedlo a nápoje,určite niekde máte nejakú sociálnu miestnosť,pokial nie,je zamestnávatel povinný takúto miestnosť vytvoriť,pokial tam pracujete dlhšie ako tri hodiny,alebo hluk zo strojov dosahuje 90 decibelov a pracujete tam dlhšie ako 2 hodiny,pokial zamestnávatel nemá možnosť zriadiť sociálnu miestnosť na pracovisku,je povinný zabezpečiť to inak...na sociálnej miestnosti,alebo v miestnosti,v ktorej sa neskladujú chemikálie,horlaviny a spol môže povoliť aj chladničku,ktorá ako elektrospotrebič na pracovisku musí tiež prechádzať povinnými revíziami.....