Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozhodnutí o zadržení ŘP

Zdravím,
dne 1.6.2018 jsem byl zastavený státní policií a při namátkové komtrole jsem měl pozitivní test na cannabis. Souhlasil jsem s odběrem krve, jelikož jsem marihuanu nepožil bezprostředně před jízdou, ale cca 5-6 hodin zpátky. Nicméně policie mi ŘP zabavila na místě. Ze zkušonosti blízkých známých (konkretně dvou osob) jsem se dozvěděl, že rozhodnutí jim přišlo cca 6 týdnů po spáchání přestupku. Oba měli maměřenou hodnotu do 10ng = pouze přestupek a zákaz řízení byl na 6 měsíců s tím, že po 3 měsící mohli zažádat o vrácení. Už je to 3 měsíce od přestupku a mě stále žádné rozhodnutí nepřišlo a na úřadě mi řekli, že paní XY je nemocná a přestupky řeší pouze jeden člověk, který nestíhá a že si budu muset počkat až na mě přijde řada. Pokud bych měl ale stejnou výši trestu tak už bych nyní teoreticky mohl žádat o vrácení a tímto se mi celý proces oddaluje a ŘP potřebuji kvůli práci. Je ze zákona daná nějaká lhůta do kdy musí úřad rozhodnutí vydat? Prosím o radu jak toto řešit. Děkuji

Správne si spravil ak si si bol istý že nemáš v krvi návykovú látku s odberom krvi.

Po rozbore krvi s negatívnym výsledkom tie je povinný orgán bezodkladne vrátiť vodičský preukaz. Teda najneskôr do 15-dni.

Tebe zrejme rozbor nevyšiel na nulu a tak absolvuješ postup v zmysle platného zákona ČR, ako pri zostatkovom alkohole v prípade priestupku.

Buď rád, že nie si na eštébákmi prešpikovanom Sľovensku, kde by si pol povinný pri zostatkovom alkohole v bežnej a akceptovanej tolerancii alkoholu všade na civilizovanom, demokratickom západ od Sľovesnka, kde je povolené jazdiť napríklad po konzumácii dvoch deci vína alebo jedného piva;

Povinne:
1./navštíviť lekára z odboru psychiatrie s posedením (+ prizvaný aj jeden člen rodinného príslušníka na pohovore), cena od 40 po 150€,

2./ vykonať dobrovoľne rozbor krvi s pečeňovými testami 20€,

3./ 4x kolektívne posedenie u psychológa z radov komunistickej pavedy nejakého nakvaseného filozofa 200€,

4./ vylosovaný skrátený písomný test na vodičák,

5./ absolvovanie skúšobnej jazdy povereným skúšobným vodičom autoškoly,

6./pokuta od 200-1.300€ u fízlov.

Pri maximálnom šťastí sranda cca 500€ na úkonoch + stratený čas, vozenie po inštitúciách.

zákonná lehota je stanovená len dobu na odvolanie/podanie odporu voči rozhodnutiu a premlčacia doba,ktorá je 3 roky,behom celej tejto doby má úrad riešiaci priestupok/prečin čas na rozhodnutie,pokial medzi tým nevyhlási prezident CR priestupkovú amnestiu......