Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plná moc na přepis vozu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je možné, při koupi ojetého auta a obdržení plné moci abych si auto na sebe přepsal, abych mohl auto na sebe nechat přepsat jinou osobou.
Snad je to srozumitelné. Dekuju

Je to možné, akurát plnomocenstvo ku konkrétnemu právnemu úkonu (nestačí univerzálna plná moc) s rozpisom poverených úkonov a lehotami musí byť verifikované pred kompetentnou úradnou osobou oboma účastníkmi tohoto obojstranného právneho aktu.

V prípade, ak si kupujúci, ktorý na základe plnej moci sa stal výhradným vlastníkom veci a následne, na základe novej plnej moci, poveril tretiu osobu k prepisu vozidla na svoju osobu s pridelením EČ (ŠPZ) podľa okresu, je to možné vykonať, detto.

Máš zlámené hnáty? Si občan ŤZP pripútaný gurtňami na invalidnom lôžku?

Než absolvovať tieto úkony za fyzickej účasti u notára a spol. (či aj prizvaného do chalupy za príplatok), by som vec prepisu zožral aj s navijakom