Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem firemní úvěr a dědictví

Zdravím,

jeden z manželů je jediným vlastníkem s.r.o. Vezme si firemní úvěr a před jeho splacením zemře. Hodnota firmy je v tomto okamžiku záporná - plynou z toho nějaké problémy druhému z manželů, nebo prostě tento dluh nebude nikdy splacen?

Díky

S.r.o. je společnost s ručením omezeným. To omezené ručení spočívá právě v tom, že společníci ručí pouze do výše svých závazků vůči firmě. Takže pokud vůči firmě žádné závazky neměl, nijak se to neprojeví do dědictví.

Tak jsem si dal tu práci a pogooglil :) Pokud je jen 1 společník, nelze předem vyloučit dědictví. Toho se může domoci druhý z manželů do 3 měsíců od nabytí právní moci dědictví, ale musí na to přistoupit soud. Druhou variantou je se zcela zříci dědictví - ale komplet.