Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vymahani dluhu po zlocinci

Dobry den, chtel bych se zeptat, jak postupovat v nasledujicim problemu. Chteli jsme si s pritelkyni pronajmoiut. Clovek, ktery nam chtel byt pronajmout ovsem nebyl majitel... klasicky scenar.. vybral od nas prvni najem, kauci, atd. Takhle se mu to povedlo zrealizovat u cca 60 lidi. V soucasne chvili je zavreny v base a za nejakou dobu by jej meli poustet. Jak v tomto pripade postupovat? Dluzi nam cca 30.000 Kc. Predat pripad vymahaci agenture, nebo to resit pravni cestou? Diky moc :-)

V dokonalém právním systému by všechny dluhy musely být zaplaceny. Pokud vím, tak například za orgány se platí statisícové částky. Takže kdyby byl dluh umořen tak, že by z dlužníka byli odebírány orgány tak dlouho, dokud by nebyl dluh splacen, tak by dlužníků a podvodníků velmi rychle ubylo...
Aktuálně je právní systém nastaven tak, že zločin se minimálně v určité míře prostě vyplácí.

Smiř se s tím, že o většinu peněz si přišel. Pohledávku odprodej jakékoli agentuře nejlépe takové, na kterou si co nejvíce lidí stěžuje, že se chová nelidsky, a hoď to za hlavu.

pokial dotyčný nič nemá,tak je to v podstate neriešitelný problém,vymáhačská firma nevymôže nič,akurát by vám započítala poplatky za úkony a kde nič nieje,ani čert nič nezoberie,exekúcia by takisto bola zastavená z dôvodu nemajetnosti exekuovaného a nemožnosti vykonať exekúciu,akby aj dotyčný začal poberať nejaké dávky v hmotnej núdzi,je vás cca 60,ktorí si budú nárokovať nejaké peniaze,čo z toho dostanete späť a kedy,z nejakej dávky strhávaná po korunách delená na cca 60 čiastok,má to zmysel ? A nakoniec,ako už napísal Wikan,ked dotyčný nemá nič,aj sebedokonalejší právny systém reálne nezmôže nič s tým,že z ničoho sa nedá vytvoriť niečo...

Typický vzor bieleho koníka.

Riadny, zákonný majiteľ ,vedel o plánovanom podvode. Bežná prax.

Zmluvy sa verifikujú u notára či zástupcu obce za účasti oboch zmluvných účastníkov s predložením komparovaných verejných listín, platnch rozsudkov o užívaní ošetrených znalcom z odboru a hlavne LV príslušného k.ú.

Ak nie, nestalo sa tak, predstavujete ako podvedení úbožiaci absolútnu nulu, spodinu tejto spoločnosti.

Nežijeme v demokratickej krajine akou je U.S.A. či Švajčiarsko, v ktorej si stačí podať pravicu bez písomných štrapácií pred notárom.

Žijeme v skomunizovanom, eštebákmi rozkradnutom, boľševikmi zdeformovoanom bordeli v ktorom vládnu výhradne boľševickí, netrestateľní megazlodeji postavení mimo zákon, kvasení v CCCP