Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna trvalého pobytu

Zdravím,

Když si změním místo trvalého pobytu, co vše je nutné obstarat? S občanským průkazem mě napadá ještě toto:
- Banky - hned
- Pracovní smlouva - hned
- Lékař (praktický i zubař) - oznámení až při návštěvě
- Zdravotní pojišťovna - hned
Je něco nutné nahlašovat Správě sociálního zabezpečení (důchod nepobírám a dalších 40 let nebudu)? U řidičského průkazu jsem četl, že se již změna trvalého bydliště nemusí nikde oznamovat (platné od 07/2018).
Vím, že podle zákoníku nepotřebuji souhlas pronajímatele, kam jsem se nastěhoval, ale musím mu něco oznamovat? V nájemních smlouvách je uvedené trvalé bydliště. To je nutné taky měnit?

Ještě jedna věc. Na základě reference bývalé nájemkyně-kamarádky pronajímateli věřím, a proto jsem moc nehrotil podepsání nájemní smlouvy, která dle mého ani není oficiálně platná (odkazuje se na starý občanský zákoník, apod.). Bude se v tomhle nějak městský úřad šťourat?
Díky za odpovědi.

V roce 2018 (od 1. ledna 2014) nelze uzavírat nájemní smlouvu podle starého občanského zákoníku.
K ohlášení nového trvalého pobytu potřebujete platnou nájemní smlouvu na své jméno…

Já bych se dohodla s majitelem a uzavřela řádnou nájemní smlouvu, potom bych řešila trvalý pobyt.