Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Youtube - výdělek/daně

Zdravím,
začal jsem před pár měsíci tvořit videa na Youtube a postupem času to začalo vydělávat i peníze. Ze začátku to bylo 200-300kč měsíc, ale postupně to roste...
nikdy jsem žádné papírování kolem daní neřešil, vše mi řešil zaměstnavatel tak nevím co a jak...Mám tento příjem tedy oznámit zaměstnavateli, resp. jeho účetní aby mi tam dopisovala vedlejší příjmy z Youtube? Nebo si to mám nějak podávat zvlášť? Že bych posčítal všechny peníze za celý rok a z té částky potom vypočítal daň a tu zaplatil?
Ale nemám k příjmům žádné papíry tak nevím čím to doložit... prostě mi chodí každý měsíc peníze (po každé jiná částka) a dál se o nic nestarám.

Ale musíš.
Hlavně jsi už dávno měl být na FÚ registrován jako osoba identifikovaná k DPH a podávat souhrnná hlášení.

Více v tom Wikanově odkazu.

Upletl sis na sebe bič, otázkou je, zda ti to za to bude stát, když budeš muset případně někomu platit za zpracovávání toho papírování kolem..