Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zápočtový list u brigády

Dobrý den,

rád bych se Vás zeptal, jak to s tím vlastně je... Snažil jsem se hledat i na vlastní pěst, ale dospěl jsem jen k tomu, že ani nechápu co vlastně nechápu.
V brigádě, kde se momentálně hlásím, po mně požadují "zápočtový list z poslední brigády", jenže problém je takový, že já nikdy nic takového nedostal (měl jsem 3 různé brigády u různých zaměstnavatelů) a o existenci toho jsem se také dozvěděl až dnes.

Jak už jsem se zmínil dříve: "...já nikdy nic takového nedostal...". Tak jsem trochu bruslil po googlu a zjistil jsem, že by mi to zaměstnavatel měl dávat automaticky při odchodu. Jenže ani ty větší firmy jako Alza nebo McDonald's mi nic takového nedali.

Moc Vás prosím o objasnění a pokud možno, tak laicky. V oblasti dospělého života ještě nejsem nějak moc zkušený :).

Děkuju moc.

On je rozdíl v tom, jestli člověk pracuje na základě pracovní smlouvy, kde zaměstnavatel musí
potvrzení o zaměstnání (tzv. zápočtový list) vystavit poslední den zaměstnání, nebo na základě
některé z dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr (DPČ nebo DPP).

Odhaduji, že v případě brigád šlo o dohody, kde byste si o potvrzení musel říct.