Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přestup mezi univerzitami během studia

Zdar borci,

Mám přítelkyni a studuje na Ostravské univerzitě pedagogiku. Zrovna nastupuje do 1. ročníku, ale Ostrava se jí dost nelíbí, protože se tam (logicky, že) dost bojí kvůli "nočním živlům". Přemýšlíme o tom, že by přestoupila do Brna na MUNI pedagogickou, na naprosto stejný obor. Je to možné udělat už během studia, anebo člověk musí počkat na konec semestru? Je tady někdo, kdo ví, jak to přesně funguje a jestli to jde? Případně jak složité to je?

Díky moc za odpovědi. ;)

Zrovna nastupuje.
To znamená, že přijímačky udělala v Ostravě, v Brně je možná taky dělala, ale neuspěla. Takže obejít přijímací řízení a dostat se tak na jinou školu?
Jasně, že to nemusí být tento případ, ale škola má kapacitu prvňáků pro jednotlivé obory. Tu naplní z uchazečů.

Bude to chtít opravdu kontaktovat přímo MUNI, zda přechod v takovém případě umožní. Bojím se, že argument "noční živlové" nebude dostatečný.