Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokuta ceska dialnica

Zdravim ak mam dialnicnu cesku znamku platnu od 11 tak 21 uz neplati? Popripade nepreslo by to u policistu? Nebo mate i automaticku kontrolu co sleduje tu znamku?

Jde o to, jak kdo zná předpisy a bude se umět bránit.
Zákon 13/1995
§ 21ePovinnosti řidiče vozidla v systému časového zpoplatnění
d) odstranit díl kupónu prokazujícího úhradu časového poplatku na viditelném místě ve vozidle, jakmile jeho platnost skončila.
§ 42aPřestupky
(2) Řidič vozidla v systému časového zpoplatnění se dopustí přestupku tím, že v rozporu s § 21e
e) neodstraní díl kupónu prokazující úhradu časového poplatku z viditelného místa ve vozidle bez zbytečného odkladu po skončení platnosti tohoto kupónu
e) v blokovém řízení do 5000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavců 2 a 3,

toť důležitá citace ze zákona. Teď můžeme vést polemiku. Toto cvše se týká jen vozidla v systému časového zpoplatnění, nikoliv kdekoliv. Takže jen na dálnici. Tam nikdo nepolemizuje, že bez známky, nebo se starou někdo pojede. Ale jinde na silnicích nižších řádů toto přestupek není.

Pokud ten dotyčný má pojištění na pokuty, tak pokutu nedostane a může klidně jezdit se starou známkou, když tam v rohu někomu vyhovuje, tak proč by jí sundaval, aspoň to z dálky vypadá, že je platná a může se díky tomu vyhnout kontrole, která by jinak proběhla kdyby jí vůbec neměl.

Napsal jsi absolutní nesmysl. Pokud by tě na dálnici zastavila hlídka a dostal by jsi pokutu,tak ti dají na výběr,jak zaplatíš. Na místě,nebo složenkou,nebo nijak a dají to do správního řízení. To si jako myslíš,že ohromíš policajty tím,že jim řekneš že máš pojistku na bla bla ? To ti akorát dají dýchnout. I kdyby takové pojištění existovalo,tak nemá odkladný účinek,ale musel by jsi na pojišťovnu vymáhat plnění. Tam by tě asi vyhodili,poněvadž to celé co popisuješ,je tak historka z natáčení Cimrmanů.

Tam by mě asi vyhodili? Když jsem u té pojišťovny pojištěn, tak mě obhájí. Proč bych jim říkal, že mám pojištění? To ze srandy můžu, ale stačí, že si to dám do správního řízení. Když mám zaplaceno, tak mě obhájí. Dýchnout mi dát můžou nicméně já nalitej neřídím, takže mi to vůbec vadit nebude. Jako pokud něco nevíš jistě, tak to tady nepiš jako fakt. Takový lidi jako ty jsou opravdu zajímaví, páč o řešené problematice neví nic, ale komentují to jako profíci s 30 letou praxí. Až si to vyzkoušíš sám, že to pojištění funguje, tak pak něco o tom napiš.

Píšeš samé nesmysly. Co si dáš do správního řízení ? O tom snad rozhodne policista,potažmo magistrát. To,že ti dají dýchnout,nebylo myšleno za alkohol,ale za hlouposti,co tu perlíš. A jestli tohle povídáš i Polici,tak musí pánové puknout smíchy. Prostě ti nasmahnou pokutu a ty ji zaplatíš. Kdo ti ji proplatí,tak jim je to rozhodně jedno. Neznám páky u žádné pojišťovny,že by řidiče vytáhli ze závažného dopravního přestupku i s odebráním ŘP. Tak možná Judr Sokol za 100 litrů.

Ty opravdu nevíš nic, dokonce ani základy. O tom rozhoduje řidič jestli to zaplatí nebo ne a když nesouhlasí s přestupkem, tak si to dá do správního řízení, rozhodně to neurčuje nějaký fízl. To, že mi dají dýchnout, to je v pořádku, to je snad jediný, co by měli. S fízlama se moc nebavim a když jo, tak jenom svým stylem. To že neznáš žádné páky, to ukazuje jen tvůj nepřehled v této problematice. Než tady začneš psát, tak si přečti o tom aspoň něco. Jinak seznam trotlů si pamatuji, je to kozakl a ještě někdo od f, takže pohoda.