Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odškodnění bezdůvodného obohacení

Dobrý den, v roce 2014 jsem byla okradena feťačkou, která se svými 2mi komplici okradla dalších xxx lidí o částku v řádech milionů. Byla za to odsouzena na 15 měsíců odnětí svobody + 6 měsíců, které měla odložené na zkušební dobu. Předpokládám tedy, že již z vězení vylezla. Jak se teď mohu domáhat svých peněz? Vůbec netuším na koho se obrátit či jak paní vyhledat.

Pokud by se opravdu jednalo o několik milionů a bylo li to prokázáno,tak tam jsou tresty několikaleté,ne patnáct metrů. Druhá část - jedna věc je rozsudek a druhá část je vymožení částky. Kde by feťačka vzala řádově milionové částky a kolik bylo postižených ?

jsem pravnik amatér, ale pokud šlo o trestný čin, může ( a je?) být součástí rozsudku Náhrada? Pak již dle mě není nutné rozjíždět občanskoprávní řízení. Kdo by v obou případech (tr. vs obč.) vymáhal(vymahatel, ne poškozený) náhradu?

Spíš neočekávej úspěch. Měli jsme v rodině stejný problém, skupina "romů" okradla přes eshop XXX lidí, celková částka kolem 900tis. Skupinka za to byla odsouzena na nějaké 2 roky, peníze už prý nemají, majetek taky ne... tak co teď? Nemá to cenu...
Zavřít jedině do dolu a měsíční výplatu posílat do koruny poškozeným. Ale to asi neklapne :)

Asi půjdu taky něco takového spáchat, posedět si rok, dva v hotýlku, potom vykopat lup a užívat si dál života bez práce.

Mně se třeba stalo, že mne v hyperqelbu v jednom městě, kde nebydlím a ocitnul jsem se tam jen náhodou oslovil jeden starší pán, od pohledu bylo vidět, že se mu nevede zrovna nejlépe, ale typický smradlavý houmlesák to taky nebyl. Prý si mne pamatuje když jsem ležel v nemocnici, on tam dělal saniťáka, oslovil mne titulem co ho mohu používat, připustil jsem, že mne možná zná (ale jak tu píšu, určitě to nebylo v nemocnici v tom městě, kde jsme se potkali) a vydyndal ze mne nějaké mince, asi 70 korun - že má rakovinu, musí hodně jíst a na jídlo nemá. Pak mne napadlo, že jsem se měl zeptat, v kterémže to městě byla ta nemocnice, kde jsme se potkali. Ale pak jsem si řekl, že ty peníze oželím a jemu snad nějak pomohou. Ale příště už na to nikomu nenaletím. Ale když tazatelka má takovéhle starosti, asi se jednalo o podstatně větší sumu a ta finta mohla být nová a ještě neokoukaná.