Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
čiste teoreticky napr. v SK je to už trestný čin ,od určitej doby tu už platí zákon,ktorý rieši akék…
audax 06.10.2018 10:56
audax
Tebe načisto začína s SVK legislatívy preskakovať. Hmyz nie je zakotvený v žiadnej litere platného… poslední
Nuda 07.10.2018 20:02
Nuda

čiste teoreticky napr. v SK je to už trestný čin ,od určitej doby tu už platí zákon,ktorý rieši akékolvek týranie a vôbec narábanie s akýmikolvek zvieratami,ktorý by sa mohol teoreticky aj uplatniť v prípade týrania muchy,či aj v CZ právnej legislatíve existuje podobný zákon neviem,ale v SK už by to mohol byť problém,podla tohto zákona aj napr. hospodárske zvieratá využívané ako potrava pre človeka musia byť usmrcované humánnym spôsobom....reálne netuším,či by sa týraním muchy zaoberali orgány činné v trestnom konaní v SK,podla už platného zákona by sa mali......všeobecne reálne sa mi trošku hnusia ludia,čo musia niekoho týrať,keď už sa jedná o muchy,komáre a inú otravnú háveď,tak zlikvidovať rýchlo,bez zbytočného utrpenia.......

Tebe načisto začína s SVK legislatívy preskakovať.

Hmyz nie je zakotvený v žiadnej litere platného zákona, či je užitočný, prospešný, alebo škodca na rastlinách či domáci miláčik dvojmetrového pavúka prípadne muchy-bolebruchy.

Ešte že mi láskavo dovolia postrekovať vošku krvavú na jabloniach, takmer nezničiteľnú mrchu zašitú nielen pod kôrou, ale aj na koreňovej sústave, na ktorej sídla som musel v priebehu roka použiť Biolit proti plazivému hmyzu obsahujúc lepivé, mastné oleje.

Žiadne iné prípravky ani systémové nezabrali v priebehu roka (ani predjarné, olejové) proti tomuto parazitovi.

Už štyri roky bojujem proti voške krvavej.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru