Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukončení pojistné smlouvy

Dobrý den,

ke konci srpna jsem mailem zaslal České pojišťovně výpověď pojistky s tím, že ji vypovídám k nejbližšímu možnému termínu. Asi po 3 pracovních dnech mi přišla SMS, že obdrželi žádost o ukončení pojištění a pro urychlení jsem je měl kontaktovat, to jsem bohužel neudělal, myslel jsem, že jim to nebude trvat tak dlouho, protože zbývalo ještě 16 dní do dne, kdy byla kdysi smlouva uzavřena. Můj přidělený poradce (ten, kdo se mnou uzavíral smlouvu) mě kontaktoval asi 4 dny po datu, kdy byla smlouva kdysi uzavřena s tím, že pokud se ozvu, může tu výpověď ještě zastavit asi do dvou dnů. V té době jsem byl v zahraničí a tento mobil nechal doma.
Nevím, jestli si mám myslet, že to zdržovali schválně, protože jsem měl dosud za to, že smlouva je vypovězena, ale nyní mi přišel dopis, ve kterém se píše, že mě informují o zániku pojištění ke konci pojistného období ke dni [den před tím, kdy byla uzavřena smlouva].2019 a k zániku evidují dluh ve výši ročního pojistného (pojistné jsem platil vždy za celý rok najednou), který mám do konce měsíce uhradit.

Říkal jsem, jestli si náhodou nedělají srandu... Proto to takhle možná schválně zdržovali?
Říkal jsem si, že bych to nezaplatil, ale podle podmínek stejně ještě mají nárok na zaplacení částky do dne zániku. Šlo by tedy podat další výpověď, aby to ukončili okamžitě s tím, že bych zaplatil jen tu část od nového pojistného období do teď, nebo se s tím už nic nedá dělat a musím zaplatit celý rok?

Záleží na podmínkách toho pojištění. Obvykle tam bývá udaná lhůta, jak dlouho před výročím smlouvy je ji možné vypovědět. Třeba u povinného ručení je ta lhůta 6 týdnů ale i u jiných smluv není na 3 týdnech nic neobvyklého.