Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obdoba věcného břemene

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, jestli nemáte nějakou smlouvu, která by byla obdobná na věcné břemeno (rozumím že věcné břemeno je výš) ale nějakou zkrátka smlouvu pro klid na duši. Díky moc, je to pro dobrý účel na jedné stavbě

Vecné bremeno rieši výhradne súd na základe znaleckého posudku a súhlasu oboch zúčastnených strán.

VB s príslušnými obmedzeniami vlastníka sa zapisuje LV príslušného katastra.
------------------------------
Iný právny úkon, ktorým je možné docieliť dočasné upravenie práv medzi účastníkmi sporového konania, predstavuje vykonateľný rozsudok, ktorý je platný iba desať rokov od nadobudnutia jeho vykonateľnosti.

tiež je možné obmedziť vlastnícke práva Notárskou zápisnicou; RI Xxxxxx, na základe zmluvných dohôd (obojstranného právneho aktu) spísaných v zmysle Občianskeho zákonníka, dobrovoľne podpísané medzi oboma zmluvnými stranami pred kompetentnou, úradnou osobou.