Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Právní odpovědnost

Dobrý den , známá je psychicky nemocná ( bere řadu léků) .Našla si milence ( státní zástupce) on ví o její nemoci a přesto jí podává alkohol. Je toto jedná nějak možné postihnout? Děkuji za odpověd.

Je odpovědná za své chování nebo byla zbavena svéprávnosti (částečně nebo úplně)?
Pokud je svéprávná, pak odpovídá za své chování, i když je nemocná.

Pokud je milenec státní zástupce, pak jedině stěžovat si na příslušném státním zastupitelství u jeho nadřízeného pro jeho neetické chování. Ale netuším, zda budou řešit, co dělá ve svém volném čase.