Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zrušení povinného ručení

Dobrý den, předem se omlouvám pokud má otázka spadá do jiné kategorie. Zajímalo by mě zda po mě pojištovna může vyžadovat kopii technického průkazu v případě že jsem jim doložil kupní smlouvu. Komunikace s kupcem vázne a nevím zda mi fotky TP pošle.

Pojišťovna může vyžadovat co chce, ale zákon 168/1999 nic takového nestanoví, že zrušení pojistného je nutné doložit zápisem v techničkáku.
Proto jejich tvrzení nemá oporu v zákoně.

Dnes prodám vozidlo, dnes chci zrušit pojistné, a zápis v registru bude až v objednaném termínu, za 16 dní. Vše dle zákona.