Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Práce jako konzultant nebo něco podobného?

Po pár letech v důchodu se na mne obrátili z firmy kde jsem měl to potěšení být zaměstnaný, zda bych se tam na čas nechtěl vrátit, že maník co byl na pozici co jsem tak dřív pracoval já, zahnul kramle a nikoho nemohou sehnat. Podmínky co mi nabídli mi nevyhovovaly, tak jsem je (slušně) poslal do (_!_)
Ale napadlo mne, zda bych jim nemohl pomoci formou nějaké konzultace - že bych si domluvil, že tam přijedu, udělám práci co bude potřeba (malování výkresů v konstrukci nebo tak něco) a pak se tam objevím až zase budou něco chtít. A že by mi platili za ty dny, kdy by mne zavolali.
A abych si nemusel vyřizovat nějaký živnosťák nebo tak něco.
A nebyl na ně moc vázaný.
Lze něco takového dělat?

Dohodu o pracovní činnosti mi nabízeli, to mi nevyhovuje (možná se mýlím, ale asi by si to tam představovali, že bych tam chodil každý den nebo skoro každý den a ta pracovní činnost podle toho znění by byla "jen jako" aby za mne nemuseli platit pojištění a peníze by tomu odpovídaly:-(
Dohodu o provedení práce chápu spíš tak, že bych musel udělat kompletní dokumentaci k výrobku a předat ji se vším co by k tomu bylo potřeba.

Ta práce co by mne nejspíš čekala by asi byla charakteru že by zákazník potřeboval nějakou speciální úpravu co by znamenala přikreslit tři dírky na držák a do rozpisky připsat tři šroubky.

Začal bych určitě na DPP, při odměně do 10.000 měsíčně se neplatí socko/zdravko a když jako důchodce podepíšeš růžový papír, tak ani daň. Hrubá = čistá. Maximum je 300 hodin ročně.

Dá se s tím dost čachrovat, je to výhodné pro obě strany, nevýhodné akorát pro státní kasu.

Z DPČ se pojištění platí.

Problém je v tom, že za těch 10kKč se mi nevyplatí ráno vstávat. Nabízeli mi, že si mohu udělat pracovní dobu jak budu chtít, ale protože bych dojížděl, tak i kdybych přišel do kanclu pozdravil bych: "Dobrý den a na shledanou", tak by to pro mne znamenalo dvě cesty vlakem.
:-(:beer:

Mně spíš jde o to, jestli by se z nich nedaly vydyndat nějaké větší prachy. Třeba pokud bych tam vydržel rok, aby mi to vydalo na nové auto, když soudruzi vyhrožují, že každého, kdo bude jezdit autem starším než deset let zkásnou. Rolls Royce to být nemusí (nevešel by se mi do garáže) stačila by mi nějaká dácie v solidnější výbavě.
:-):beer:

Problém je v tom, že s nimi žádná domluva není. Mají befél od vrchnosti a přes to vlak nejede a buď to přijmu nebo nechám tak. Takže jsem to nechal tak. Jen mne napadlo, pokud si nevyberou někoho vhodného z fronty uchazečů o práci co se tam každý den tlačí před vrátnicí a ještě se mi ozvou, jestli bych s nimi měl o čem mluvit.

Asi nic nového co by mi i jim mohlo vyhovovat není, tak to označuji jako vyřešené.