Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem živnostenský list - povinnosti

Pokud má člověk živnostenský list a celý rok nepodnikal a pracuje celý rok jako zaměstnanec na HPP má nějaký povinnosti co se týče povinnost ročně podat daně i když nic na živnost nevydělal.

Má ještě nějaký jiný povinnosti člověk co má jen živn. list ale nepodniká.

Pokud jsi se neodhlásil na sociálce, pak bys měl platit zálohy a na konci roku je pak dostaneš zpět. Jednodušší je se odhlásit.
Jinak pak od zaměstnavatele dostaneš rekapitulaci mzdy a daní, napíšeš prohlášení, že jsi na ŽL v roce xxxx nepodnikal a podáš normální daňové přiznání.