Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krátkodobé podnikání jako student ŽL

Zdravím,

jsem student, takže za mě soc. a zdr. pojištění platí stát, kdybych si však nyní založil ŽL, převedl tyto platby na sebe, a hypoteticky, kdybych za rok svou živnost přerušil, nebo úplně zrušil, tak, za předpokladu, že budu stále student, bude za mě pojištění opět hradit stát?

Díky za odpověď.

Ahaa. Takže odpovědí může být, že když si ještě po čas studia živnost zruším nebudu muset nic platit. Samozřejmě jen do 26 / do konce studia. Jinými slovy, pokud přestanu být živnostník, jsem v úplně stejné situaci jako předtím, než jsem se jim stal. (?)