Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 zaměstnavatelé

Dobrý den, mám domluvenou práci na HPP a tam podepíšu prohlášení k dani kvůli slevě. K tomu bych chtěl chodit na DPČ do své staré práce třeba 1-2 dny v měsíci, takže bych z téhle druhé měl méně než 2 500,- a tedy by se z té částky nemělo odvádět zdravotní ani sociální, že?
Chtěl bych se zeptat, jak je to v tomto případě s podáváním přiznání. Musím ho podávat sám, nebo to za mě může udělat první zaměstnavatel, u kterého mám HPP? Ještě jsem přiznání nepodával, takže se toho trochu děsím, protože pořád v okolí slýchám, že si s tím lidé nevědí rady, co kam napsat a tak. Je když tak někdo na tom úřadě, kdo je s tím ochoten pomoct? U přepážek na to prý čas není.
Děkuji.

Může to za tebe udělat první zaměstnavatel, ale musel bys mu k tomu dát podklady a on s tím nemusí souhlasit, protože by jeho účetní musela dělat práci navíc.
Nemuselo by se mu taky líbit, že pracuješ ještě jinde. Osobně bych si dělal daňové přiznání sám, není na tom nic složitého na EPO formuláři to máš během chvilky.