Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výmaz z OR u OSVČ - zahraniční osoby po získání trvalého bydliště v ČR

Jak co nejjednodušeji provést výmaz z OR u OSVČ - zahraniční osoby, která již má v ČR trvalý pobyt, takže její zápis v OR není povinný? jaké doklady jsou tomu zapotřebí, pokud byla změna trvalého pobytu ze zahraniční adresy na českou v OR provedena již před lety? Stačí jenom formulář z https://business.center.cz/business/sablony/s84-vymaz-z-obchodniho-rejstriku.aspx a zaškrtnout "Výmaz" u položky III.9? Mohu IV nechat prázdnou?

Tak na or.justice.cz jsem našel i online formulář výmaz z OR, ale povinnou položkou je: "Uveďte právní důvod výmazu právnické osoby." Nevím, proč to píše právnickou osobu, když se jedná o OSVČ. Asi nějaká nedomýšlenost ve formuláři.