Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "v šatnách za cenné věci neručíme"

Dobrý den, zajímalo by mě, zda je tento výrok pravdivý. Podle občanského zákoníku spíš ne, ale zajímá mě právě ta formulace cenné věci. Je tedy pravda, že za cenné věci v šatně uzamčené klíčem a skříních uzamčených taky klíčem provozovatel neručí? Anebo ručí a záměrně uvádí opak, protože spoléhá na neznalost zákona svých zákazníků? Děkuji za rozlousknutí tohoto problému.

Odkazy jsou " za odložené věci neručíme". Dotaz je za "cenné Věci neručíme". Jde v podstatě o to, že nebudou ručit za "šperky či telefon" v kapse zimníku. Je to podobné jako když si v hotelu necháváte cenné věci mimo hotelový trezor.