Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Škola

Dobrý den, Je normální že škola bez meho svolení informovala moji matku s kterou nežiji ani mi nedává peníze? Jsem zletila a řekli ji úplně vše a já si to nepřeji. Děkuji

Připadne mi trochu přehnané zmiňovat GDPR a myslet si,že učitelka porušuje lidská práva,když řekne rodičům,že dítě chodí za školu a špatně se učí. Být vzorňačka,tak ji to asi vadit nebude. Nebo si ona žákyně myslí,že platit na dítě je nějaká legrace,když na učení kadí ?

Co je na tom naivního? Já na svoje děcka taky žádný přídavky neberu. Mám na ně slevu na dani, ale tu si stejně uplatňuje jen jeden z rodičů a jak bylo uvedeno výše, tak s ním musí žít ve společné domácnosti, což vylučuje matku z uplatnění slevy. Ono ji to vylučuje i z těch přídavků.

Jak si můžeš být těmi přídavky tak jistej? Přídavky jsou jen pro nízkopříjmový. To není automatika, že je dostanej každej, kdo má děcka. I tu slevu na dani si může uplatnit jen jeden z rodičů a jak už bylo psáno výše, jen pro toho rodiče, se kterým dítě žije ve společné domácnosti. Hovno o tom víš a poučuješ ostatní.
No .. moc ti nebylo asi z hůry dáno.

Podle mne by to mělo být naopak.

Písemný souhlas se vyžadoval u dřívější úpravy školského zákona,
to z něj naštěstí vypadlo. Nyní by byl potřebný písemný nesouhlas.

Jestli se živíte sama, mohla byste škole písemně oznámit, že si nepřejete,
aby škola Vaše rodiče informovala o Vašich školních výsledcích a docházce.

nechápu co máš za problém. já bych byl rád kdyby o mě matka projevila trochu zájmu. Chodil jsem na vysokou, v prváku jsem přešel na jinou a matka si pořád myslí, že chodím na tu stejnou. ani nevěděla že jsem byl půl roku v Americe a zasnoubil jsem se.

V prvé řadě je důležité ujasnit si jestli je matka zákonným zástupcem studenta. Pokud se člověk připravuje na budoucí povolání a není výdělečně činný, tak jej má někdo v péči má tkz. vyživovací povinnost. Ten někdo má podle ŠZ nárok na informace. Je irelevantní jestli spolu žijí, platí peníze, jestli si něco nepřeji. Odlišit nárok na něco od toho co někdo nedělá či si něco nepřeje. Je možné také pochopit situaci tak, že studentka něco ve škole nedělá správně nebo něco porušuje, škola chce zjednat nápravu, nejprve se snaží s dotyčnou studentkou, výsledek žádný nebo nedostačující, pak má škola možnost využít pomoci zákonného zástupce, informovat o problému a posléze řešit, dokonce má škola i toto za povinnost.

ŠZ - par. 21, odst. (3)