Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napadeni

Zdravim,ve skole me napadl jeden spoluzak a ja mam diky nemu pravdepodobne neco s nohou.

Pokud se ve spitale potvrdi ze s tim neco mam je mozne na nej podat trestni oznameni za ublizeni na zdravi?

Diky

No ve škole a spolužák, předně tedy, kolik mu je že? Pokud v době činu nedovršil patnácti let svého věku, není trestně odpovědný.

Nicméně to neznamená, že to nelze vyšetřit, a PČR to "odloží" v tomto případě nejspíš do rukou sociálky, která má páky ažk nařízení ústavní výchovy…

Odložit rozhodně neznamená odložit do rukou někomu jinému, odložit znamená odložit přímo u sebe na útvaru, defakto skartovat ve skartovačce hned po uplynutí skartovací lhůty.

A pokud není pachatel trestně odpovědný, nelze to vyšetřit, vyšetřování je určitá fáze trestního řízení, která počíná sdělením obvinění, jenže když někdo není pro svůj věk trestně odpovědný, nelze ho logicky ani obvinit.

Což je ovšem blbost a není to tak. Policie v ČR může vyslýchat podezřelého ve věku pod 18 let vždy jen pokud je tomu přítomen pracovník OSPOD, takže o čem by je informovala, když jsou sami přitomni výslechu? Pokud mu v době činu nebylo 15 let, tak prostě není trestně odpovědný, nejde s tím dle zákona dělat nic jiného než odložit. OSPOD má své vlastní řízení a nepotřebuje k tomu žádný výstup z trestního řízení konaného policií.

Bez svedka je to celé v rovine "tvrdenie proti tvrdeniu" aj ak ťa polámal ako špajľu či načisto zaživa pochoval s nejakými tvojimi lekárskymi správami.

Dokonca je možné, že ak bude tebou označený páchateľ perzekvovaný, schrastí si iba jedného nestranného svedka v prospech v čase spáchaného skutku, podá na teba v obrátenom garde tr.oznámenie pre zločin Krivého obvinenia, Ohovárania apod., teda skutky v jednočinnom súbehu s vyššou tr.sadzbou.

Pokiaľ si neplnoletý 14-18 rokov, máš smolu, síce polovičná taxa, ale ak sa ide do tuhého, nebodaj ak tebou označený násilnícky grázel je pôvodom okotený z milicionárskeho, eštébácko-boľševického hniezda fízlov, udavačov, lampasov, justičnej talármafie, skončíš pre Krivé obvinenia keep smilling odsúdený v base.