Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paragraf na svatbu

Zdravím, dokáže mi někdo říci, jestli mám nárok na paragraf? Máme termín 20.4.2019 je to sobota a jsou to Velikonoce. Jenomže před svatbou je velký pátek. Tak by mě zajímalo jestli můžu využít paragraf třeba ve čtvrtek? Děkuji

Ano i ne, záleží hodně na dohodě se zaměstnavatelem. U mne byste ho dostal.

racovní volno se poskytne na 2 dny na vlastní svatbu, z toho 1 den k účasti na svatebním obřadu. Náhrada mzdy nebo platu přísluší však pouze za 1 den. Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne rodiči na 1 den k účasti na svatbě dítěte a ve stejném rozsahu se poskytne pracovní volno bez náhrady mzdy nebo platu dítěti při svatbě rodiče.

https://portal.pohoda.cz/dane-ucetnictvi-mzdy/mzdy-a-prace/narok-na-placene-volno/narok-na-placene-volno/