Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vycestování z ČR při nemocenské

Dobrý den.
Jsem na nemocenské po těžkém pracovním úrazu(amputace části ruky) už osm měsíců. Je předpoklad že moje nemocenská bude ještě delší dobu trvat. Vzhedem k tomu, že moje rodina neměla díky mému úrazu žádnou dovolenou, mohu během mé nemocenské vycestovat mimo ČR? Pokud ano, tak za jakých podmínek. Děkuji Jan

Z vlastní zkušenosti(staré cca 2 roky!!!) Zažádat obvodního lékaře o změnu pobytu v trvalé pracovní neschopnosti, je na to podobný papír jak neschopenka, který s doktorem vyplníte, zadáte tu adresu. Ten to pošle na ČSSZ a je na jeho uvážení zda vám povolí vycestovat, třeba z léčebných důvodů= to se na ten formulář píše. S tímto úrazem, ještě jestli to je někde u moře, nejlíp v lázních po konzultaci s lékařem můžete vycestovat, dál je to stejný jako zde. musíte se zdržovat pouze na uvedené adrese.