Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pozemek v LPIS

Dobrý den,

koupili jsme pozemek, který je v LPIS - nyní je na něm pachtovní smlouva a je vedený jako trvalý travní porost. Část pozemku chceme nechat změnit v ÚP na stavební parcelu, kvůli stavbě rodinného domu.
Je nutné nechat pozemek vyjmout z LPIS? Jaký je zde další postup?

Děkuji.

LPIS je zřízen hlavně pro čerpání dotací. Pokud na pozemku chcete stavět dům musíte mít vše hlavně v územním plánu. Pokud to obec dostane do územního plánu, tak by neměl být ani problém s vyjmutím ze zemědělských pozemků (bude to stát pár peněz). Co se týká LPIS tak si to stát hlídá a pokud tam bude stát domek tak po leteckém snímkování zahájí řízení a nebude vyplácet na předmětnou část pozemku dotace. Pokud nepočítáte se zemědělskou výrobou a čerpáním dotací tak se tím netrapte. Zjistěte si dopředu kolik bude stát vynětí ZPF za metr čtvereční, pokud to bude pálka tak vyjměte pouze zastavěnou plochu a do projektu nemalujte zpevněné plochy (ty udělejte až dodatečně).