Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Práce na DPP v pracovní neschopnosti

Zdravím,
chystám se změnit zaměstnání a měl bych dotaz ohledně práce na DPP v pracovní neschopnosti.

Tento měsíc budu podávat výpověd u současného zaměstanavatele s tím, že od dubna mám místo jinde. To by krásně navazovalo, kdyby tu nebyly 2 ALE.

U současného zaměstnavatele je trend, že v posledních měsících končí hodně lidí v pracovní neschopnosti. S touhle situací počítám i já. Nový zaměstnavatel mi nabídl DPP v rozsahu 300 hod od ledna do konce března - s tím, že mohu pracovat z domu formou home office po večerech, víkendech atd. Je možné, že pokud bych skončil na neschopence, tak mohu takto pro někoho pracovat z domu?

V době pracovní neschopnosti je možné pracovat za předpokladu, že zároveň budete
dodržovat léčebný režim. (Chtělo by to poradu nebo dohodu s ošetřujícím lékařem.)

Není možné vykonávat pouze to zaměstnání, z něhož byste pobíral náhradu mzdy za nemoc
nebo nemocenské (není možný souběh mzdy a nemocenského ze stejného zaměstnání).

Právě proto jsem doporučila poradu s lékařem.

Člověk se zlomenou nohou (a nechodící sádrou) nemůže docházet do práce, ale klidně může
z domova překládat nebo vyřizovat nějakou agendu jiné firmě. Nebo na základě dohody na jiný druh
práce může tento jiný druh práce vykonávat i pro firmu, pro niž normálně pracuje.