Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křtiny

V sobotu jsme byly na křtinách. Matka nemá potvrzení o svém křtu a na žádost o křest neuvedla údaje o otci dítěte. Musí prý počkat na rozhodnutí soudu a to prý bude trvat dva roky. (Otec se k dítěti nehlásí.) Hodný pan farář přesto dítě pokřtil, ale nedal matce potvrzení o křtu ani nic neříkal, kde by si ho měla vyzvednout. Jaký je běžný postup?

Teda nevim ale prvně farář není světská moc. A za druhý pochybuju že farář provedl křest bez "známého otce" Buď se někdo obětoval a je v křestním listě jako otec a pak následně ho na matrice zapíšou i do rodnýho, nebo to udělal jen jako na oko nějaký představení...nebo ten dotaz taky nechápu. Nebo se faráři vyzpovídala ale i tak to bylo od faráře jen gesto.

Křest na základě zpovědi? Před křtem chodí matka na přípravu, pokud není z farářova stáda. A farář matku zná a musí vědět, zda bude dítě ve víře vychovávat. Dítě přece nemůže za to, že nemá 2 rodiče. Ona se církev v poslední době chová celkově podivně a má dost problémů sama se sebou. Papež káže o toleranci k LGBT a farář odmítá pokřtít dítě, které má jen matku. Možná kdyby mělo 2 matky, tak by to bylo pro ně přijatelnější.

Za mne osobně by křest měl být až v okamžiku, kdy si dítě uvědomuje o co jde a samo o křest stojí.

Neviem čo riešite, veď v tom odkaze je to jasne napísané:

"V. kapitola
Kán 877,

§ 2.
Ak ide o dieťa narodené z nevydatej matky, treba zapísať meno matky, ak jej materstvo je verejne známe alebo sama od seba o to písomne alebo pred dvoma svedkami žiada; takisto treba zapísať
meno otca, ak je otcovstvo potvrdené nejakým verejným dokladom alebo vyhlásením pred farárom a dvoma svedkami; v ostatných prípadoch sa má pokrstený zapísať bez uvedenia mena otca alebo rodičov."