Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výpočet platu při základu

Zdravím. Potřeboval bych poradit. Jedná se o dva výpočty a nevím jak k nim dojít.
Ve smlouvě je 25 000 základ za celý měsíc (to dostanu i když bude mít měsíc jen 19 či 23 prac. dní)
První výpočet jak vypočítám kolik mám na hodinu?
A druhý výpočet je když člověk nastoupí v půlce měsíce a chce si vypočítat kolik si vydělá do konce měsíce?
Směna 8 hodin bez přestávky 7,5 h
Díky za rady.

potřebuju vypočítat kolik dostanu od středy od 23.1.2019 do 31.1.2019 = to je prac. dní 7 x 7,5 h = 52,5 h za 7 prac dní
takze leden ma 23 prac dni x 7,5 hodin= 172,5 : 25 000 = 144,92 x 52,5 = 7068 Kč za 7 prac dní od 23.1.2019 do 31.1.2019
souhlasí to?

ps(pokud bude v měsíci 23 prac. dní, tak mám na hodinu mín) (pokud bude v mesici jen 19 dni, budu mít na hodinu víc) aby to v součtu vzdy delalo 25 000

vy jste vydělil základ rovnou pracovníma dnama v lednu a pak rovnou vynásobil počtem dní za kolik potřebuju vedet kolik budu mít hrubého
to je rychlejsi a jednoduší výpočet
myslel jsem že se nejdriv musi vypocitat kolik činí v lednu sazba na hodinu (která se odvíjí podle počtu prac. dní v mesici) a tu pak vynasobim počtem dní za kolik potrebuju vedet kolik budu brat v hrubym