Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Psychicky nemocná sousedka

Bydlím v nájmu. Sousedka nade mnou si neustále stěžuje na hlasitou hudbu ode mne až do ranních hodin. Paní je přes 90 a má halucinace. Celou noc je schopná bušit mi do stropu. Není s ní řeč. Na zvonek neodpovídá (je dost nahluchlá). Nemůžu vůbec spát. V práci usínám. Co s ní?

Pokud na Vás nezavolá policii ona, zkuzte to Vy. Případně ať s tím dělá něco správce objektu nebo ten, kdo Vám to pronajal.
Slyšel jsem také o podobném případu u známých, policie tam byla jako doma a po několika návštěvách to skončilo hospitalizací v blázinci. Zhruba po měsíci ji pustili a asi už se léčí, protože je to delší dobu a zatím jsem o ní neslyšel.
Taky to právě začínalo tím, že si ztěžovala na hlasitou televizi nebo rádio. Ovšem sousední byty byly zrovna delší dobu prázdné, o čemž se i ta policie přesvědčila, protože ona prý trvala na tom, že tam vedle schválně dávají rádio až na zeď, aby jí to řvalo co nejvíc. Pokračovalo to dalšími výmysly, to by bylo na delší psaní. Poslední kapkou bylo to, že ve 3 ráno zvonila na všechny zvonky a řvala, že hoří (s tím se nežertuje). Pár dnů na to ji hospitalizovali. K doktorovi, ani praktickému, natož psychiatrovi pochopitelně nešla. Přitom by se to prý dalo řešit ambulantně.
Problém je, že si tito lidé nepřipustí, že jsou nemocní. Oni jsou zdraví, blázni jsou všichni ostatní.