Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Učitel si nahrává hodiny

Dobrý den, chci se zeptat jestli učitel v dnešní době smí nahrávat svoje hodiny na diktafon bez našeho souhlasu. Žáci mají zákaz natáčet a nahrávat učitele a zajímalo by mě jestli to platí aj opačně. Pouští to aj jiným učitelům prý a zajimalo by me jestli bych s tím mohl uspět u ředitele. Dekuji

Myslím,že hlasová nahrávka není utajená informace z hlediska GDPR.To bys třeba ani nesměl telefonovat na ulici,aby volaný náhodou neslyšel hlasy lidí okolo.Ředitel Ti nejspíš řekne,abys myslel na učení a nevymýšlel blbosti a nekomplikoval jemu i učiteli život.Nebo mu zkus odejmout souhlas s natáčením svého hlasu a on Ti třeba odejme souhlas s postupem do dalšího ročníku.:-)

Chápu to myslím správně.Učitel nahrává zvuky a pouští je jiným učitelům.Tj.jako když telefonuješ a posíláš s hlasem i jiné zvuky kolem.
Volaného mohou znepokojovat cizí uši =ty jiné učitele znepokojují uši kolegů okolo??Uši žáků těžko,přenos je jednosměrný,je to diktafon.

Tam by k tomu měl dát svolení nějaký rodič, jenže asi v tomhle případě by potřeboval svolení ode všech a tak by spíš škola měla to mít nějak ošetřený že v případě že zúčastňuješ výuky souhlasíte s monitoringem kvůli studijním účelům, nebo tak. Stejně tak by to mělo naopak. Každopádně by ty nahrávky neměl správně nikdo poušťět dalším "třetím osobám"