Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Platby výživného

Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám soudně svěřeného syna do své péče a matka má platit výživné 700 Kč měsíčně na 16 ti letého syna.
A můj dotaz zní komu ty peníze 700 Kč patřiju synovy nebo mě.
Matka stále apeluje, že to patří synovi a že mu je mám dávat když už měl 15 let a v současné době je mu 16 let. Tak se chci zeptat jak to vlastně je.
A že to posílá na syna tak že to jsou jeho peníze.
Přitom mu všechno zajišťuji já podle mého názoru to patří mě, protože se o něj starám a ještě mu není 18 let.

Předem Vám děkuji za odpověď.

Výživné je určeno dítěti. Ovšem nikoliv tak, že by mu sloužilo jako kapesné.
Hradí se z něj bydlení, strava, školní pomůcky, oblečení, telefon, zájmové kroužky, …

Dokud syn není zletilý, staráte se o vše Vy. Až dovrší 18 let, bude matka výživné
posílat jemu. Ovšem syn by se i pak měl podílet na níákladech domácnosti. (Ani
po dovšení zletilosti to nebude jeho kapesné.)