Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Programy právo

je program který má rozdělený licence na pro a basic, v pro verzi je tam zabudován automatizační skript. Je proti něčemu, udělat návod jak si zautomatizovat práci na tomto programu bez toho aby se musela kupovat a používat ta funkce v pro verzi a tento návod prodávat k programu u kterého nejsem tvůrcem?

Řešení:

Pokud nebudeš do programu zasahovat ani jej nijak modifikovat, pak to není proti ničemu.
To, že napíšeš návod, jak zautomatizovat některé práce v programu nebo napíšeš externí skript, který ten program používá je v pořádku.

Vytvořit externí script, který neodemkne "pro verzi", je úplně v pořádku.
Pokud někdo "pro verzi" odliší jen funkcí, kterou zvládne vykonat externí script, je to čistě jeho problém.

Je to úplně stejné, jako by si napsal např. script pro účetnictví ve visual basicu pro excel a ten prodával. Nic nelegálního na tom není.

Pokud ten návod bude jakousi formou cracku (prostě jakýkoliv postup, jak program "poléčit" aby fungoval bez placení), který obchází ochranu verze pro oproti té basic, tak to OK určitě nebude. A navíc si tím vydělávat, tohle zavání pořádným průšvihem. Určitě bych tě pak nelitoval.

Jistě by se ti líbilo, kdyby tvoje mzdová účetní našla nějaký způsob, jak zaonačit tvou výplatu (třeba že tě podepíše na výplatní sáček) a nedat ti nic.