Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem faktura

Dobrý den chci se zeptat, pracuji v Praze jako živnostník zedník dělal sem fakturu a majitel chce aby ta faktura byla psaná na Slovensko na jeho hotel vadí to ?jako odběratel . Můj názor
že to nejde.

Pokud jsi něco stavěl na Slovensku na jeho hotelu, jistě.
Jsi plátce DPH? On je plátce DPH?

Pak budeš fakturovat bez DPH (reverse charge). Dané zdanitelné plnění se neobjeví v kontrolním hlášení, ale bude v souhrnném hlášení, které budeš povinen sestavit, pod kódem 3.

Pro konkrétní podrobnosti kontaktuj svého účetního.

Pokud se jedná o podvod, tedy že jsi dělal něco pro něj osobně v Praze a on to chce "dát do nákladů" na Slovensko, s tím ti radit nebudu.