Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rada ohledně nájmu

Dobrý den, chtěl bych radu ohledně nájemníků.
Přítelkyně bydlí v RD je to dvou generační domek spodní byt mají oni a přítelkyně má vrchní byt.
Jenomže ve spodním bytě mají psa, který má blechy a nic s tím nedělají jelikož přítelkyně má také pejska
a chytl blechy od spodního psa tak už nějakou dobu ho ani nepouští na dvůr zatím co spodní pes na dvoře je.
Jelikož s tím nic nedělají tak se bojí, aby nedostal blechy.
Co přítelkyně může v takové věci dělat?
Děkuji za radu

Má právo dát okamžitou výpověď nájemníkovi, který svým chováním obtěžuje či znepříjemňuje bydlení ostatním nájemníkům (způsobuje obtíže sousedům).
Kontinuální šíření parazitů v nájemním domě je dle mého tento případ. Je to stejné, jako by nájemník choval navolno například šváby...

V tomto případě by bylo samozřejmě vhodnější, aby výpovědi předcházela výtka a žádost k nápravě situace ze strany pronajímatele.