Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zmluva u notara?

Dobry den, chcem poprosit o radu, ide o dedicske konanie, v ktorom sudkyna nariadila mojmu ujovi vyplatit podiel z rodicovskeho domu mojej mame, lenze ten nema celu sumu, tak poziadal o splatky s tym, ze sudkyna povedala, ze ak nebude splacat, pristupi sa k predaju domu, on splacat nebude, je to iba tah z jeho strany na natahovanie casu, ale chceme zmluvu aj pravne postavit tak, aby sa hned pri jej poruseni pristupilo k predaju, zevraj je na to najlepsi notar, ako taku zmluvu formulovat? dakujem za odpovede

... sudkyna nariadila...
Teda máš rozsudok. Žiadna ďalšia zmluva netreba. Splátky určila sudkyňa v rozsudku (?). Mimochodom, termín ...sudkyňa povedala... nemá žiadnu právnu hodnotu. Ujovi oznám, že ak nebude splácať, tak že pristúpiš k exekúcii (na základe rozsudku).