Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otcovska dovolena

Dobry den vcera jse mi narodilo dite chci.si.vyridit.tyden volna cetl jsem ze tam jsou podminky nemocenske pojisteni co.se.tim ma namysli?a kdyz vydelavam v hrubem pres 32 000 tak podle tabulky bych mel dostat kolem 4800 to dostanu do vyplaty?nebo zvlast a babe se pritom zkrati materska?dekuji

Otcovská je dávka nemocenského pojištění.
Dávku vyplácí OSSZ přímo zaměstnanci (nikoliv prostřednictvím zaměstnavatele do mzdy/platu).

Nemocenské je část sociálního pojištění a nejde o "pojištění proti nemocenské". Je to pojištění pro případ nemocenského
v době nemoci zaměstnance, ošetřovného v době péče o osobu, která potřebuje ošetřování, peněžité pomoci v mateřství
a otcovské. Díky tomuto pojištění nezůstanete v uvedených případech bez peněz.