Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlá jízda motorkářů

Musí policie řešit překračování rychlosti v obci i mimo obec.
V jisté lokalitě to policie neřeší.
V obci cca 120km/h mimo obec 250km/h docela nebezpečné chování a policie to přehlíží

Nechtel jsem reagovat, ale nakonec mi to neda... V cem je konkretne problem? Troufam si tvrdit, ze motorkar dava nekolikrat vetsi pozor nez ridic auta. Navic 250km/h na zcela prazdne dalnici, to mi teda taky neprijde jako nic strasnyho. Spis bych resil to, aby ridici koukali do zpetnejch zrcatek a necumeli do mobilu... Teprve az pak nejaky rychlosti, ktery jsou mmch uplne v pohode.

Asi tak - ale ještě je potřeba ohlídat, jestli mi někdo tu "brzdnou mezeru" nezkrátí najetím při neočekávaném manévru.
Jednou nám školitel řidičů referentů (už starý pán) říkal, jak se ptali prvního řidiče profesionála, jak to udělal, že dokázal najet milion kilometrů bez nehody? Odpověď byla, že není tak důležité "jezdit dobře", jako si umět uhlídat ty okolo sebe… K tomu už snad ani nic říct nejde…

Lepiči ... nejen ti.
Stalo se před lety:
kolona na E55 v protisměru strejda ve Š 105 najetý v odbočovacím středovém pásu, chce doleva.
V koloně s objevila mezera.
Strejda se rozjíždí a v tu chvíli se z kolony vyhoupla motorka a osolila to. Rána.
Motorka hoří.
Strejda je viník i když těžko předpokládat u kolony v 50km/hod v obci vynořivší se raketu.
Motorkář a spolujezdkyně namístě ex.
Zbyl jen památníček na křižovatce a psychicky zničený strejc.

Nasadil jsi mi brouka do hlavy. Občas jedu třeba tady a zatáčím doleva.
https://goo.gl/maps/Cf4CjT1rXrmu2CSF9
Ten provoz je tam asi naaranžován pro natáčení, většinou je o dost silnější. Dost často se vyskytuje slušňák v protisměru, že zpomalí, někdy i blikne, že mohu jet. Kdyby tam jel za ním bláznivý motorkář a rozhodl se to osolit na plné koule, možná bych dopadl jako tvůj strejda.
:x: