Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak někoho zbavit trvalého bydliště

Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Zdědil jsem chalupu. Bohužel v ní má trvalé bydliště můj otec, který je celoživotní opilec a budiškničema, který nikdy tento problém nechtěl řešit. Poflakuje se po městě s místními bezdomovci a v chalupě defakto nebydlí. Jen občas se tam na den dva zjeví. Je to blbé, ale chtěl bych ho zbavit trvalého pobytu v tomto domě. Mám strach, aby zas někde nevzal půjčku nebo neudělal nějaký průser a nešel pak exekutor právě sem.
Poradí mi někdo, jak mám tuto situaci vyřešit? Předem upozorňuji, že návrhy typu pomoci otci jsou k ničemu. Nepovedlo se nám to za 35 let. Je to troska, která je tu k ničemu.
Díky

Neviem, ako v Čechách, ale na Sk sa dá odhlásiť z trvalého pobytu majiteľom osoba, ktoré k nehnuteľnosti nemá žiadny právny vzťah. A keďže by sa de facto stal bezdomovec, tak je prihlásený na trvalý pobyt na adresu obce (obecný úrad) - a úradná pošta bude chodiť tam.
Pokiaľ by Tondovi prišla pošta od exekútora - tak len napíše "Adresát neznámy" a nech si exekútor pátra, kde je.
(Mimochodom - v tej vašej ústave sú zaručené len základné práva a slobody - čl.4 - to my to máme lepšie ošetrené - Ústava SR - čl.16 ods.1 a čl.20)