Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mohu být nějak odpovědný za zneužití mé e-mailové schránky?

Nevím, že by se mi to už někdy stalo, ale co kdyby?
Řekněme, že by někdo prolomil heslo e-mailové schránky co ji mám registrovanou a využil ji k trestné činnosti (třeba by si přes ni objednával zboží, nechal by si na ni posílat dětskou pornografii...). Pokud by to po sobě mazal, já bych se o tom ani nemusel dozvědět.

Jaké by to pro mne mohlo mít důsledky, pokud by se do toho začali montovat ti co pomáhají a chrání?

loading...

A jak dokážeš, že tvoji schránku někdo hacknul? Příklad, máš auto v garáži a jediné klíče od něj máš pouze ty, i ty náhradní klíče. A přesto policisté mají fotografií, že se auto prohánělo kdesi, ale pouze ty sám víš, že jsi ten den neřídil a auto máš pořád v garáži, tak jak to vysvětlíš? (Je to ilustrativní příklad, stejně jako s tou schránkou.)

Opět - presumpce neviny.
S těma klíčema je to jak s heslem ke schránce - zloděj může mít kopii a ty o tom nevíš. Fotografie auta není fotografie řidiče. Řidič je podstatný.
Pokud jde o mailovou schránku, tak s velkou pravděpodobností bude mít poskytovatel e-mailu nějaký ten log, kdy a odkud se do schránky někdo přihlašoval.