Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracovní úraz OSVČ

Prosím o radu. V lednu jsem si při pokládání podlahy utrhl meniskus. Potvrzeno na ortopedii a vypsána žádanka na operaci. Ta bude nyní v květnu (čekací doba je fakt hrůza). Jsem OSVČ , takže si platím nějaký základ plus něco málo navíc, dle doporučení účetní. Žádné pojištění nemám.
Mám nárok na nějakou náhradu, když se jedná o pracovní úraz?
Před cca 5 roky jsem měl nějaké šití na pohotovosti a po cca měsíci jsem dostal dopis s nějakým formulářem na vyplnění pracovního úrazu a poté přišla složenka s nějakou tisícovkou. Nic jsem nikde nehlásil.
Předem děkuji za případné rady.

Měl jsem na mysli jestli není pozdě teď hlásit někde pracovní úraz, který se stal v lednu i když na operaci jdu až v květnu.
Platím základ 2589,- + 300,- na OSSZ za nějaké připojištění, abych pobíral případnou nemocenskou. A tady mě právě zajímalo, jestli z toho připojištění navíc nemám nárok na nějakou drobnou náhradu za pracovní úraz.
Zítra brnknu na OSSZ ať to mám potvrzeno, že živnostníci nesmí marodit :-)