Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyjmuti ZP z Lpis

Dobrý den, koupil jsem pozemek, který je v ÚP, byl využíván jako orná půda zemědělským družstvem. Žádal jsem družstvo o vydání, resp. vyjmutí z užívání a nabidl uhradit ztrátu z výnosu již zaseteho obilí. Pozemek mi vydat nechtějí a z dotací ho nevyjmuli, přesto, že nemají žádnou nájemní smlouvu. Jak postupovat, abych nemusel čekat až obilí sklidí a mohl začít stavět? Děkuji za odpověď.

Pokud je pozemek tvůj, máš stavební povolení, výš prokazatelně, že není předchozím vlastníkem podepsaná nájemní smlouva, je stavba v souladu s územním plánem obce atd. tak bych začal stavět. Je tu problém do budoucna. Jakou pozici má zemědělské družstvo v obci (zaměstnává obyvatele obce, zaměstnanci družstva jsou současně v zastupitelstvu obce, nevlastní náhodou družstvo příjezdovou komunikaci atd.). Tady jsem uvedl několik zásadních skutečností, které si musíš projít při tom pokud chceš v obci bydlet.