Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Podnájemní smlouvy- ukončení

Dobrý den,
Měl bych dotaz ohledně podpisu dodatku k podnájemní smlouvě.
Paní, která podepsala dodatek k podnájemní smlouvě ohledně prodloužení podnájmu cca po týdnu od podpisu dodatku o prodloužení podnájemní smlouvy chce ukončit podnájem chce dat výpověď z podnájmu.
A obhajuje se že chce odstoupit od dodatku prodloužení smlouvy ve lhůtě 14 ti dnů, že ještě neuplynulo 14 ti denní lhůta a má právo odstoupit.

Tak se chci zeptat zda od smlouvy může takto ve 14 ti denní lhůtě odstoupit.

Jelikož jsem měl jinou podnájemkyni kterou jsem zrušil, když chtěla prodloužit smlouvu.

Děkuji za odpověď.

To sice já taky, ale tak mi to řekla, že od podpisu podnájemní smlouvy do 14 ti dnů může odstoupit od smlouvy.

Nevím zda jeto možné nebo ne.

Když ji podepsala tak tam není žádná lhůta ale to je jen můj názor.

Tak bych Vás chtěl požádat jak to vlastně je.

Děkuji za odpověď.

V prípade takéhoto textu v dodatku ku zmluve je možné od zmluvy odstúpiť. Dodatok si sem nezavesil, teda ak si svojprávny musíš vedieť, či obsahuje takúto benevolentnú možnosť s lehotou 14-tich dní "odstúpenia" medzi oboma zmluvnými stranami.

Obč.zákonník nie je explicitný, nie je pevne daný. Zmluvy, ako dobrovoľný obojstranný právny akt spísané v zmysle tohoto zákona, je možné písomne doplniť, upraviť do podoby, aby neodporovali spoločenským normám, dobrým mravom, morálke, ústave a platným, vykonateľným zákonom. Treba dohliadať na to, aby bol text zmluvy s dodatkami, článkami, ošetrený verejnými listinami jasný, vykonateľný a zrozumiteľný v prípade jeho napadnutia civilnou žalobou niektorou zo zmluvných strán na príslušnom súdu.