Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úřád práce - lhaní?

Zdravím,
zajímalo by mě jak to je, když jsem se nedostavil na úřad práce na pravidelnou schůzku ohledně práce. Zkrátka mi paní řekla, že bych se měl stavit v tolik a tolik ale bohužel jsem na to zapomněl. Tudíž mě chtěla vyřadit z evidence, sdělila mi, že mám pár dní na doložení důvodu proč jsem se nedostavil. Kamarádka mi vystavila papír, že jsem byl v jejich firmě se ptát na práci. Po pár dnech jsem si našel práce. Akorát asi po 2 měsících mi došel dopis ohledně administrativní chyby. Paní na úřadě mi řekla, že potřebuje potvrzení na papíře od majitele firmy. Kdy jsem tam byl, jak dlouho apod. Tak jsem se chtěl zeptat co mi hrozí pokud úřad zjistí, že to šlo "neoficiální" cestou.

Evidence je dobrovolná. Oni ti pouze pomáhají získat práci. Jestliže jsi měl potvrzení kvůli "možnýmu zaměstnání" pani by měla být ráda. Mě osobně stačila pokladní složenka z městskýho úřadu kvůli výměně řidičáku(vhodné datum, čas) a "lež" že jsem tam musel kvůli jeho vyzvednutí abych mohl jít žádat o práci jako řidič. V podstatě to ale není lhaní, na práci si se tam zeptat byl, nemají zájem se jim nehodíš evidence by měla jít dál, nebo pani požádat o nabídku vhodného zaměstnání pro tebe.