Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak je to s Daněním a Clením při dovozu z Číny.

Dobrý den,

Chci se zeptat jak je to s clením a daněním zboží z číny.
Dám příklad:
Kupuji od výrobce baterie za 5000kč za účelem otevření e-shopu, kde ji následně budu prodávat koncovým zákazníkům. Pokud tam udělám nákup za 100 000kč, tak tuto částku budu muset u celní správy danit? Znamená to tedy, že mi celní správa zdaní těch 100 000, 21% + clo? A jakmile si někdo z eshopu objedná danou baterii tak ji budu muset danit znovu?
Případně jaké clo se váže na Lithiové Baterie.

Děkuji za radu, přeji pěkný den.

Zkus prosimte priste aspon trosku hledat mi to trvalo asi tak 10 sekund http://www.inchina.cz/clo-a-dph/
PS: taky VUBEC nechapu proc kdyz nevis jake clo nebo dph (beru to celkove nemusi to byt jen tyto baterie za tuto cenu) proc se neptas na celnim urade nebo nenapises email ktery mas za 5 minut a do 2-3 dnu max mas odpoved jinak mi prijde ze ani s danemi v cesku nemas moc nejake zkusenosti :-D ty budes takovy ten dalsi fb "business" borec co nekde na ebayi nebo aliexpressu nakoupi neco za 250kc cca a bude v cr prodavat za 600kc ne? :-D :-D chces neco dovazet neco prodavat v cr ale absolutne o tom nic nevis a nic jsi si o tom necetl a nestudoval??

Pracuji x let v oboru elektro. X let se zabývám elektrokoly. Chci si skládat elektrokola když příjdu po práci domů. Zaujaly mě ceny baterií v číně a chci se tímto zabývat. Firma má 96% hodnocení, 8let se tím zabývá. Mezi těmi stovkami kladných hodnocení firmy jsem nenašel žádný, který by si stěžoval na kvalitu jejich výrobků. Každý nějak začííná. Získávám různé informace z různých webů. Toto je diskuze, myslel jsem, že mi lidé poradí s mým dotazem. Omlouvám se, jsem technický typ, vím jak to funguje, vím jak to opravit, ale to slovičkaření při googlení tohodle problému mi rozpalovalo hlavu.