Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem platové třídy

Poradte mi prosím někdo,kde najdu dělnické kvalifikační platové třídy za socializmu.Myslím,že tř.7 byla 10,90 Kč na hodinu.Moc děkuji.

To asi nenajdeš, jedině sehnat nějakého starého PaMáka (oslovení pro pracovníka, který měl na starosti práce a mzdy). Jde o to jakou dělnickou profesi kdo vykonával. Truhlář, zámečník, kopáč, automechanik, traktorista, tavič, horník atd., každý z nich byl dělník a každý měl jinou tarifní stupnici pro své povolání. Dále byl rozdíl mezi truhlářem ve státním podniku nebo v JZD (jednotné zemědělské družstvo). Na internet to asi nikdo dávat nebude. Nevím jestli to nebylo vydáno jako sbírka zákonů, pak by se to dalo někde vyhledat v listinné podobě.