Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ukončení ZŠ

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat syn ukončil základní školu.
A měl podané 4 žádosti na střední škole a na žádnou ho nevzali.
Chci se zeptat jak to má nyní dělat má 16 let a v říjnu 2019 mu bude 17 let.

Chce na střední školu až od září 2020.
Do té doby.

1. Od kdy se má nahlásit na úřad práce, aby mu platili zdravotní pojištění aby mu tam nevznikl dluh.

2. Od kdy může jít do práce nebo na brigádu

3. Jak to bude s přídavky od matky?
Matka to má platit i na dále nebo ukončit posílat příspěvky.
A co když půjde do práce brigádu má platit i tak nebo už ne.

Děkuji za odpověď.

O prázdninách se hlásit nemusí. Mělo by stačit v září, ale radši bych se zeptal na ÚP.
Do práce může jít hned po ukončení školy. Tím ale může přestat být nezaopatrenym dítětem.
Nezaopatrenym dítětem zůstane, pokud se přihlásí na ÚP, ale tím se mu zase dost omezí možnost privýdělku.

Na brigádu (i do práce) může jít klidně okamžitě, s tím neni žádný problém. Dokonce si do konce prázdnin může uplatnit odpopčet na daně jako student (ale to chtělo potvrzení ze školy).
Opravdu se nenajde žádná škola, kde by "zabil" ten jeden rok. V dobách kdy já končil střední školu byly populární jazykovky. Jazyk se neztratí (chtěji ho všude, i když na některých pozicích to nechápu) a jsou kurzy, které mají akreditaci mšmt, tím mu zůstane status studenta. To byly pomaturitní obory, ale určitě bude i něco po základce. Po maturitě se taky dalo jít na vošku, za nás brali cokoliv, po základce se chodilo na dvouleté obory, ale to snad už neexistuje, to bylo hlavně kvůli dokončení devíti let školní docházky (základka byla osmiletá). Ono je to nějak tak, že jak přijde o statut studenta, tak je jeho získání náročnější, nebo to tak aspoň bývávalo (zvlášť ještě když se do toho pletou alimenty). Jsem ze školy už dost dlouho, tak nevím, jak je to teďkon.
Pak je tu ještě takový efekt, že jak člověk začne makat, odstříhne se od školního světa a nikam se nepřihlásí (ani se mu nechce), pokud ho do toho třeba zaměstnavatel nenatlačí.
Upřímně nechápu, jak je možné nedostat se na 4 školy, mezi nimiž byla nepochybně ŠÚPZ (škola úplně poslední záchrany, na kterou se dostane každý), za nás se bralo všechno, ale už tehdy se ukazovalo, že to je chyba a tak se laťka zvedala. Jestli mířil moc vysoko, nebo se mu prostě nezadařilo.